PETRVÁCLAVSKÝ BLOG

Už tolikrát jsem říkal lidem okolo sebe, že v lécích číhá smrtelné nebezpečí. Jeho zákeřnost spočívá v plíživém působení a vzájemné součinnosti jedů, kterými "oblbují" přírozenou funkci našeho organismu.

Také vás to potkalo? Biologické hodiny tikají, vše je krásně připraveno, partner i Vy jste v očekávání . . . sejde se měsíc s měsícem a . . . opět nic! Jednou, dvakrát, třikrát . . . mnoho pokusů, žádný výsledek . . .

Dnes začnu tím, jak mne potěšilo setkání s jednou členkou naší skupiny Stárnutí je přežitek. Už na první pohled bylo rozpoznatelné, že je v mnohem větší pohodě, než při našem předchozím setkání. Svěřila se mi, že už nemá "vlčí hlad", který ji před tím trápil a nutil stále něco jíst - někdy i v noci!

Stýskáte si po časech, kdy jste nakousli rajské jablíčko, které bylo sladké, chutné, voňavé a bez zvláštních příchutí? Vzpomínáte na dobu, kdy jste se ráno najedli a neměli po dvou hodinách hlad? Zelenina a ovoce nebyly sice jak ze žurnálu a neměly úředně stanovenou velikost a tvar, ale stálo za to se do nich zakousnout . . . pokud toto...

Jsem velice potěšen zájmem, který způsobilo povídání o cestě k omlazení a ozdravění našich organismů! Napsali jste mnoho emailů, ze kterých vyplynula i potřeba malinko ozřejmit strukturu počínání, která přinese kýžený úspěch a výsledek!

Minule jsme rozebrali první podmínku akce - mládnutí v jakémkoliv věku. Kdo by tedy chtěl začít již nyní, můžete si upravit vodu, kterou doma máte k dispozici z kohoutku tak, aby vám plnila potřebné funkce v organismu a ještě si na ní pochutnáte! Úpravnu poptávejte zde.

Pokud jste se rozhodli něco zásadního pro své zdraví a život udělat, můžete okamžitě začít! Obecně platí, že čím dříve začnete, tím menší škody budete muset řešit, ale hlavně, budete startovat z lepší pozice na startovní čáře, než za měsíc, za dva . . .

Jelikož zde řešíme princip, nikoliv detaily, snažím se vše popisovat co nejjednodušeji, abychom udrželi srozumitelnost a chuť se dozvědět. V detailech je celý způsob mnohem složitější . . .

Minule jsme se rozloučili u závažného rozhodnutí - zda tělo nechá onemocnět srdce nebo plíce, a to je vlastně volba, která způsobí po nějakém čase důvod úmrtí.

Dnes je ten správný čas, abychom si pověděli něco důležitého o stárnutí. Za všechno mohou takové malé potvory - telomery. Díky nim se buňka reprodukuje - udržuje v kondici.