KROCENÍ TELOMERŮ VI.

15.07.2019

Jsem velice potěšen zájmem, který způsobilo povídání o cestě k omlazení a ozdravění našich organismů! Napsali jste mnoho emailů, ze kterých vyplynula i potřeba malinko ozřejmit strukturu počínání, která přinese kýžený úspěch a výsledek!


Mnoho lidí se o něco snaží, některým se to i povede. Jaký je rozdíl mezi těmi co se snažili a těmi, kteří slavili? Většinou jde o detaily, někdy však o zásadní či fatální omyly.

Proto se tvoří technologické postupy, aby bylo co nejvíce důvodů ke slavení. Zeptejte se báječné kuchařky na to, jak dělá knedlíky a dozvíte se, že to je jednoduché, trochu toho, víc toho, trochu toho a je to!

A právě ta automatičnost - rutina někdy způsobuje v rukách začátečníků nezdar.

Úspěšná telomerizace

Dovolím si proto zopakovat technologický postup, jak dosáhnout maximálního účinku při snažení, které jsme si tu nazvali telomerizace - omlazení našeho těla.

1. Zbavení balastu, toxinů, mezibuněčných nánosů, a "umytí" buněk zevnitř i zvenčí. K čemu je to dobré určitě tušíte, jen připomenu, že je potřeba vyčistit i transportní cesty, kterými budeme do těla - buněk dostávat účinné látky, minerály vitamíny.

Proč je dobré nastolit čisté prostředí? Když se nám podaří dopravit cokoliv prospěšného až k buňce, nemáme ještě vyhráno! Jak se to do buňky dostane?

Sama buňka si to nasaje a posléze odpad po zpracování ze sebe vyloučí principem smršťování a roztahování (vezměte gumový míč, udělejte do něj malé otvory a ponořte ho do vody. Pak jej stlačte a uvolněte - vytlačíte vzduch, nasajete vodu. Po zopakování nasajete vodu, vytlačíte vodu.

Tak funguje buňka, nasává lymfu, nebo krev s živinami, solemi a vitamíny a vytlačuje tekutinu plnou odpadu a opět a opět . . . stále dokola). Aby takto buňky pulsovaly, o to se stará tzv. draslíko-sodíková pumpa.

Měnící se poměr sodíku a draslíku uvnitř a vně buňky ji přivádí do pohybu s cílem poměry vyrovnávat. Neustálé změny tohoto poměru způsobuje zpracování živin uvnitř buňky a vzniklý odpad.

Dá se žít zdravě na toxické skládce?

Kvalita prostředí je dána čistotou vody (lymfa i krevní řečiště obsahují přes 90% vody), v čistém prostředí je rozdílnost poměru draslík/sodík výraznější a draslíko-sodíková pumpa pracuje přirozeně výkonněji, což zvyšuje aktivitu buňky ve všech jejích funkcích!

Voda - její kvalita je tedy základem pro další činění, ale také proto, aby když už do sebe nainvestujeme peníze a nakoupíme si užitečné preparáty, tak abychom ty peníze nevyhodili z okna a nedostali se jen k částečnému, krátkodobému, nebo mizivému efektu.

Vodu - 2/3 našeho těla v sobě kompletně vyměníme v průběhu cca 4 týdnů, je to  stálý, neutuchající proces výměny ale také filtrace vody, kterou přijímáme!

Po celý život jsme filtrem!

2. Po nastavení optimálních podmínek pro přijímání účinných telomerizačních látek bychom mohli začít, ale v tuto chvíli to ještě nedoporučuji. Mnoho našich buněk bude sice čistých, ale stále ještě na pokraji sil, podvyživených a unavených. 


Ideální bude, dostat je do kondice, aby si s telomerizací dokázaly co nejvíce poradit. Je nutné je vyživit! Vraťme se ještě k příkladu s míčem ve vodě.

Logické je, že se do míče, stejně jako do buňky, dostanou jen malé částečky obsažené v roztoku - proto se bavíme o koloidních minerálech. Co to vlastně jsou koloidní minerály?

Není minerál jako minerál

V přírodě nalezneme vápník, hořčík, nebo jiné minerály ve třech základních velikostech (o tom ale mnoho tzv. odborníků ani neví, i lékaři to často opomíjejí).

Představme si, že do vody, kde stlačujeme a uvolňujeme náš gumový míč s otvory ve velikosti špendlíkové hlavičky nasypeme pinpongové míčky, hrách a kakao.

V těchto poměrech velikosti se vyskytují minerály - pinpongový míček je vápník v anorganické formě (vyskytuje se v tolik proklamovaných minerálkách), hrách je vápník organický a kakao je vápník koloidní.

Co asi bude schopen náš míč nasát a volně vytlačit? Pinpongáč asi těžko, proto vápník nebo hořčík z minerálky, či některých přípravků z lékárny má v těle vstřebatelnost 0, maximálně 2%!

U hrachu už je to jiné, některý hrášek bude i menší a proklouzne, proto je důležitá zelenina, která obsahuje organické minerály a kdo nemá potíž zpracovat mléko, je to skvělý zdroj vápníku (dokonce se opět považuje za kompletní potravinu), i když organické minerály mají vstřebatelnost jen do 40%, je to rozhodně víc než nula!

Kakao velikostí demonstruje koloidní minerály - jsou tak malé, že otvorem velikosti špendlíková hlavička volně procházejí dovnitř i ven, jejich zpracování - snědení buňku příliš nezatěžuje a odpad je snadno transportovatelný.

Vstřebatelnost koloidních minerálů je 98 až 100%! Nemůžete se jimi předávkovat (vždy při nadměrné koncentraci volně odejdou z těla) a nikde se neusazují - nemohou se stát toxickými. Nekoupíte je nikdy v tabletce - vždy jsou rozpuštěné v roztoku, nejčastěji ve vodě. Za jejich objev byla navržena Nobelova cena.


Zázračná řešení jsou past!

3. Optimalizovali jsme dvě předchozí podmínky pro účinné zahájení telomerizace. Věřte, že účinek toho, co chceme dosáhnout velice závisí na přípravě, kterou jsme vykonali, abychom dosáhli maximálního možného efektu!

Stalo se tradicí i praxí, že kde kdo nabízí zázračné řešení. Teď "spolkni prášek" a vše se začne samo realizovat. Tímto způsobem to ale v těle nefunguje.

Maximálně poškádlíte krátkodobě buňky k vyššímu výkonu, ale vše opět utichne, až přestanete preparát užívat, nebo až si na škádlení buňky přivyknou, a nebo až je úplně přetěžováním zabijete!

Zvýšíte dávku, pak ještě jednou a nemusí to dopadnout dobře. Obchodník si mne ruce, má závislého odběratele, ale toto není naše cesta.


Výše popsané první dva kroky jsou i účinným klíčem pro páry, kterým se zatím nepodařilo počít potomka. S přírodou se totiž nebojuje (jak se leckdy snažíme), s přírodou je potřeba spolupracovat, pochopit principy a učinit vše pro to, aby nám příroda sama pomohla.


Tak to jen na vysvětlenou a budu se těšit opět příště!


Váš Petr Václav