KROCENÍ TELOMERŮ IV.

05.07.2019

Pokud jste se rozhodli něco zásadního pro své zdraví a život udělat, můžete okamžitě začít! Obecně platí, že čím dříve začnete, tím menší škody budete muset řešit, ale hlavně, budete startovat z lepší pozice na startovní čáře, než za měsíc, za dva . . .

Pojďme se podívat na první podmínku úspěchu - kvalitní vodu. O nekvalitě potravin se veřejně hovoří, o vodě se soustavně intenzivně lže! Proč?

Mamon - chcete-li buzines (byznys).

Kdyby lidé věděli, co jim teče za chemický roztok pod pojmem pitná voda z kohoutku, asi těžko by je někdo donutil, aby za ni platili čím dál větší cenu.

V rámci objektivity sděluji, že to je však mnohem kontrolovanější a spolehlivější zdroj, než petka koupená v obchodě, nebo osvěžující pramen kdesi v lesní houštině!

Strašidelné?! Ale kdeže, to je vedlejší produkt objevitelského činění inteligentního tvora člověčího - my lidé jsme si sami zasvinili planetu tak, že se na ní nedá vypěstovat nic kloudného, že se zabíjíme konzumací jedovaté vody a máme tu drzost, vykřikovat fráze o vyspělosti naší civilizace a technickém pokroku na vědecké bázi!

Omlouvám se za ten drsný tón, ale hned vám ho ozřejmím. Před patnácti lety provedla nezávislá agentura EPA šetření zdrojů pitné vody v civilizovaných lokalitách planety.

Dospěla k šokujícím poznatkům! Zdroje, ze kterých se voda upravuje pro pití (vodovody, studny, vrty pro balenou vodu, povrchová voda řek a nádrží) jsou kontaminované 20 000 až 45 000 různých syntetických příměsí, které před 200 lety ve vodě nebyly, neboť byl člověk ještě moudře hloupý a nezahrával si pokrokově a vědecky s chemií.

Tyto látky se ve vodě pouze hromadí, spolu reagují, vytvářejí další a další nekontrolovatelné reakce . . . průmyslová chemie, saponáty, léčiva, hnojiva, antikoncepce, bojové látky, spad, chemie z potravin, kosmetiky a bůhví co ještě!

Voda se netvoří, voda jen rotuje. Pijeme vodu, kterou pili a močili dinosauři. Aby se z moči stal lahodný mok, o to se postarala příroda - přírodní filtr však filtruje jen přírodní znečištění! Na syntetiku nefunguje!

A tak se 200 let ve vodě hromadí to, co nikdo neřeší a dává nám to za peníze pít, protože dodavatelé pitné vody vodu filtrují na principu přírody - pískové, někdy i keramické filtry a pak, vše co v ní žije usmrtí chlórem.

Kdyby lidé věděli, co jim teče za chemický roztok pod pojmem pitná voda z kohoutku, asi těžko by je někdo donutil, aby za ni platili čím dál větší cenu.

Mrtvé mikroorganismy nejsou sice žádná gurmánská pochoutka, ale nemnoží se a tak je vše v "pořádku?" Protože si každý druh hledá cestu k přežití, tak se i celá řada mikroorganismů stala resistentními na běžné chlórování.

Dnes teče z mnoha kohoutků v domácnostech voda plná živých bakterií, které už chlór neohrožuje (Legionela, Listerie apod.) a dokonce jsou kauzy, kdy potravinářské výrobny byly zamořeny těmito bakteriemi absurdně proto, že až příliš se vše umývalo pitnou vodou. Proto se dnes tolik hodně voda chlóruje . . .

Abych nebyl nespravedlivý, máme normu na pitnou vodu. Zahrnuje 62 položek, ale ani ty se nekontrolují všechny, bylo by to neúnosně drahé.

Většinou se rozbor udělá na 5 až 15 položek a pak se sdělí, voda je pitná, nebo se na to či ono v obecném zájmu udělá výjimka pro daný vodovodní řád, který provozují komerční firmy, nejčastěji zahraniční.

Jen na tu cenu za kubík vodného a stočného se výjimky nekonají! I norma nadbíhá stavu věcí, než aby chránila uživatele. V padesátých letech směla voda pro kojence obsahovat 5, pro dospělého 15 tisícin gramu dusičnanů, dnes je to kojenci 15, dospěláci 50!

Ohledně vody bylo mnoho napsáno, ale méně vyřešeno.

Nepijte toxický koktejl

Toxický koktejl

Jste pyšní, že neužíváte léky a léčíte se alternativně? Neklesejte na duchu, svoji dávku léčiv dostáváte jiným transportním kanálem - vodou.

Pokud ve vašem městě, obci, státě existují lidé, kteří se lékama cpou, anebo je prostě musí užívat, většinu z nich vydetoxikují - vymočí do kanalizace a ta v lepším případě končí úpravnou odpadních vod.

Tam se ale léčiva, hormonální antikoncepce a asi 30 000 dalších položek vůbec neřeší, vše skončí v přírodě. Vždy a stále! Takovou vodou pak zaléváme své výpěstky, koupeme se v ní, pijeme ji a snažíme se zdravě žít!

Paradoxně je však právě voda klíčem k rozetnutí začarovaného kruhu! Vše špatné, co do sebe nadýcháme, co se v nás usadí z potravin a chemického prostředí může vyčistit a vynést z nás hlavně voda.

Ona je tím rozpouštědlem i nosičem. Pokud však nemá sama se sebou tak závažný problém, pokud ona sama nás nezanáší tím, co je v ní již rozpuštěno!

Jsme ze dvou třetin voda - nevyřešíme-li kvalitu dvoutřetinového prostředí, ve kterém má spolehlivě a zdravě žít zbylá třetina nás - 80 biliónů buněk, které určují kdo jsme, jací jsme, jak nemocní, polomrtví, nebo zdraví a vitální jsme, neočekávejme úspěšnost jakéhokoliv snažení či investic do zdraví, kvality a prodloužení života.

Proto jsem ve výčtu nástrojů, které k úspěšné telomerizaci potřebujeme, zařadil kvalitní vodu na první místo. Činím si oprávnění hovořit kriticky, ale mám pro vás i řešení.

Jsem vedoucím vývoje přístrojů AQUAoptimal na upravování vody vhodné ke konzumaci. Dosáhli jsme cíle našeho vývoje - umíme z té velmi poškozené a zdevastované vody učinit "zázrak" - vodu, jaká byla k dispozici před 200 lety!

Umíme inovativně vyřešit a optimalizovat všechny čtyři parametrizační rozměry, které vodu dělají vodou - chemické složení, fyzikální struktura, platforma energií, platforma informací.

Naše výsledky ocenila vyznamenáním i nevládní ekologická nadace V. I. Vernadského v Ruské federaci. Jsme jediný tým na světě, který nabízí takové řešení, navíc dostupné každému!

A příště si popovídáme o buněčné výživě.

Váš Petr Václav